Неделя,
27.07.2008
English
НОВИНИ

16:34 - 16.05.2008

Асен Гагаузов: До 3 месеца започваме да строим “Тракия”
Министърът на регионалното развитие и благоустройството Асен Гагаузов сложи край на интригата около развалянето на договора за концесия на автомагистрала “Тракия” с португалско - българския консорциум “Магистрала Тракия”.
Пред журналисти в парламента Гагаузов заяви, че във ведомството е получен мейл от португалските фирми, че не са намерили финансиране. Най-вероятно в четвъртък следващата седмица правителството ще вземе решение, че концесия няма да има. И ще бъде възложено на фонд “Републиканска пътна инфраструктура” да подготви документацията за обявяване на тръжна процедура за български и международни фирми.
Незастроената отсечка от магистрала “Тракия” между Стара Загора и Карнобат е с дължина от близо 120 километра. Гагаузов изрази увереност, че конкурсът за тях ще бъде проведен до 2 месеца, а строежът ще започне до 3 месеца. Министърът прогнозира, че магистралата ще бъде завършена окончателно през 2010 година.
В бюджета за 2008 година са предвидени общо 300 милиона лева, които могат да бъдат похарчени за магистрала “Тракия” и проблем с парите няма да има, заяви Гагаузов. 
Синхрон: Гагаузов
Така до края на годината ще бъдат дадени около 1 милион лева за всеки от оставащите 120 километра от магистралата. По повод образуваното в четвъртък досъдебно производство срещу бившия директор на фонд “Републиканска пътна инфраструктура” Веселин Георгиев по доклада на Сметната палата, Гагаузов изрази готовност да поеме цялата политическа отговорност.
Гагаузов определи като спекулации тиражираните версии, че е знаел за злоупотребите в пътния фонд. 

Времето

Каталог

Преглед на Печата

Ръководство

Курсове

USD 1.24306
GBP 2.4795
EUR 1.95583